قائم مقام وزیر بهداشت در امور پرستاری:

هیئت علمی بالینی پرستاری تعریف می شود

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: آیین نامه هیئت علمی بالینی پرستاری تدوین شده است و با اجرای آن امیدواریم فاصله میان آموزش و درمان از بین برود که بی‌تردید در ارتقای آموزش و کیفیت خدمات پرستاری تاثیرگذار است.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از ایسنا فاطمه اسکویی افزود: همچنین اجرای آزمایشی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به زودی در 3 بیمارستان آغاز می شود و  درصدد آن هستیم که اجرای آزمایشی تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را آغاز کنیم و به این منظور اقداماتی انجام شده و ادامه دارد.

 

وی افزود: جلساتی با روسای این بیمارستان‌ها برگزار و نظرات آنها برای اجرای این برنامه را جویا شده‌ایم. به منظور اجرای این قانون، برآوردهای اولیه اعتباری در حال انجام است و پس از تخصیص بودجه‌های مربوطه، اجرای پایلوت این قانون آغاز خواهد شد

اسکویی با بیان اینکه اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را به شدت پیگیریم، گفت: تلاش‌ها بر آن است که این قانون به زودی اجرایی شود.

وی همچنین از اقدامات انجام شده در جهت تدوین نقشه جامع پرستاری خبر داد و گفت جمع بندی‌های نهایی برای تدوین نقشه جامع پرستاری در حال انجام است.

اسکویی افزود: در حیطه آموزش، پژوهش و درمان نیز هیئت علمی بالینی پرستاری تدوین شده است. به این ترتیب هیئت علمی پرستاری به تدریج در بیمارستان‌ها مستقر می‌شوند و امیدواریم فاصله میان آموزش و درمان از بین برود. این موضوع بی‌تردید در ارتقای مباحث آموزشی و کیفیت خدمات پرستاری تاثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین گفت: آیین نامه کارآموزی در عرصه نیز برای دانشجویان پرستاری نوشته شده که می‌تواند در جهت رفع مشکل کمبودهای پرستاری تاثیرگذار باشد.