مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

تعداد پرستاران بزرگترین اورژانس ICU شرق کشور بر اساس آخرین استاندارد ملی است

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه شمار پرستاران بزرگترین اورژانس ICU شرق کشور براساس برآورد نیروی نظام‌گراست، گفت: بدین ترتیب 4 نفر در ICU (یک کمک بهیار و 3 پرستار) است.

 

جواد محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار نظام پرستاری با بیان این‌که برای این مرکز کادر پرستاری خوب دیده شده است، اظهار کرد: نیروی انسانی بر اساس آخرین استانداردهای کشوری در اورژانس ICU است.

وی با بیان این‌که جذب نیرو از نیروهای ذخیره آزمون استخدامی سال پیش انتخاب شده است، افزود: شماری از ICU  کارها و اورژانس‌کارها را انتخاب کردیم که پس از گذراندن دوره‌های تخصصی آموزشی کوتاه مدت پرستاری اعم موضوعات علمی و اخلاقی و مباحث تخصصی CPR  و تریاژ توسط متخصصان مربوطه و کارشناسان ارشد پرستاری وارد فیلد کاری می‌شوند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برای راه‌اندازی این مرکز همه معاونت درمان و مدیران درگیر هستند، ادامه داد: چون بخش اعظم کار برعهده پرستاران است از این‌رو مدیریت پرستاری نیز درگیر این موضوع است و برای نیروهای مختلف پرستاری و کمک بهیار فراخوان داده است.

محمودی با بیان اینکه اورژانس عدالتیان به عنوان بزرگترین مرکز اورژانس ICU شرق کشور به‌زودی افتتاح می‌شود، گفت: این اورژانس در چهار طبقه و یک طبقه منهای یک ساخته شده است در طبقه‌‌ منهای یک آزمایشگاه، رادیولوژی، Fast Track (واحد پانسمان و گچ‌گیری سرپایی) است طبقه‌ همکف 2 اورژانس حاد یک و دو با قابلیت 10 و 16 تخت است که بیمار در این بخش با تجهیزات کامل اورژانس بستری می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن 2 واحد تریاژ با ظرفیت 3 و 6 تخت معاینه و جراحی محدود، 6 تخت CPR و 8 تخت Post CPR است هم‌چنین در طبقه‌ی همکف تخت‌های ایزوله برای معاینه ENT ، زنان، اورولوژی و... وجود دارد.

 مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبقه اول 3 اتاق عمل دارد و در کنار آن 27 تخت مراقبت‌های ویژه دارد که این احتمال می‌رود تعدادی تخت CCU هم باشد. طبقه دوم هم 40 تخت مراقبت‌های ویژه دارد و در مجموع برای این مرکز 70 تخت ICU و CCU طراحی شده است.    

پایان خبر