نکات مهم در زمینه انتقال صحیح بیمار روی تخت بخش

  نکات مهم در زمینه انتقال صحیح بیمار روی تخت بخش

1-      بستری بیمار باید ابتدا بر روی تختهای ثابت بخش باشد . در صورتیکه تخت ثابت خالی نباشد سیستم اجازه می دهد که بیمار را روی تخت اکسترا بستری نمایید.

 

2-     در صورتیکه به هر دلیلی (عدم رعایت طرح تفکیک مذکر و مونث – تخت ایزوله بخش و ...)تخت اصلی خالی است و  بیمار باید بر روی تخت اکسترا بستری شود  ابتدا تخت اصلی را غیر فعال کنید  و سپس سیستم اجازه می دهد که بیمار را روی تخت اکسترا بستری کنید .

نکته : روش غیرفعال کردن تخت : راست کلیک روی تخت خالی و انتخاب گزینه سوم

 

3-با توجه به اینکه از نظر اماری انتقال بیمار به  اتاق عمل انتقال محسوب نمی شود .لذا جهت کنترل این امر در HIS هر بیماری که به اتاق عمل فرستاده می شود بعد از اتمام عمل باید به همان بخش اولیه فرستاده شود

نکته : در صورتیکه بیماری از اتاق عمل لازم است  به بخشهای ای سی یو فرستاده شود باید به بخش اولیه فرستاده شود و ان بخش بیمار را به ای سی یو و یا هر جایی که لازم است منتقل کند تا در لیست انتقالی های ان بخش نیز  منظور گردد .

 

4-انتقال واقعی  بیمار از یک بخش به بخش دیگر با انتخاب گزینه " دستور پزشک " در سیستم باید انجام شود .

 

5- در صورتیکه به دلایلی مانند تکمیل پرونده از نظر دارو یا مصرفی یا ازمایش ... در سیستم میخواهید بیماری را به بخش دیگری بفرستید گزینه " اصلاح و تکمیل پرونده  " را انتخاب کنید  تا انتقال غیر واقعی در سیستم محاسبه نشود . و بعد از اتمام کار باید بیمار را به همان بخش قبلی بفرستید.

 

6- ترخیص بیمار فقط از روی تخت ترخیص امکان پذیر است

 

/ 0 نظر / 73 بازدید