شیوه نوین مراقبت هنگام رگ گرفتن- آموزش به پرسنل

ستاران ایرانی شیوه نوینی از مراقبت هنگام گرفتن رگ اختراع کردند

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از اختراع شیوه نوینی از مراقبت هنگام گرفتن رگ به شیوه هپارین لاک توسط پرستاران خبر داد و گفت:جزئیات این  روش جدید پس از ثبت اختراع اعلام عمومی می شود.

 

محمد ذوالعدل در گفت وگو با خبرنگار نظام پرستاری اظهار کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است که همچون سالهای گذشته سر لوحه همه برنامه های استراتژیک و کلان کشور است و برنامه های خرد نیز تحت الشعاع و نشات گرفته از آن است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی هم از این امر مستثنی نیستند و البته مقام معظم رهبری طی سالیان گذشته به تولید ثروت هم اشاره داشته اند.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: ایران توانست در پایان سال 2011 میلادی رتبه 17 در جهان و رتبه نخست منطقه را در زمینه تولید علم کسب کند و بدین ترتیب از کشور ترکیه پیشی گرفت این آن چیزی بود که می بایست در افق 1404 به آن دست می یافتیم.

ذوالعدل با بیان اینکه بخش اعظمی از این موفقیت ها مرهون تلاش اعضای هیئت علمی پرستاری است، گفت: همچنین پرستاران توانستند در جشنواره رازی در حیطه پیراپزشکی و سلامت حائز رتبه شوند.

وی ادامه داد: برای تبدیل تولید علم به ثروت باید مقالات علمی به سمت کاربردی شدن حرکت کنند که این نیز مستلزم فعال شدن مراکز رشد است.

 معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یادآور شد: بدین ترتیب باید نتایج پژوهش پرستاری به محصول تبدیل و وارد بازار شود.

/ 0 نظر / 19 بازدید