شورای عالی نظام پرستاری با دوره یکساله تربیت کمک پرستار موافقت کرد

 

شورای عالی نظام پرستاری با دوره یکساله تربیت کمک پرستار موافقت کرد

شورای عالی نظام پرستاری با برگزاری دوره یکساله تربیت کمک پرستار به تعداد 10 هزار نفر موافقت کرد و پیشنهاد تغییر زمان انتخابات نظام پرستاری از 29 خرداد به 26 خرداد را تصویب کرد.

شورای عالی نظام پرستاری با دوره یکسال تربیت کمک پرستار موافقت کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، سید یعقوب جعفری، رئیس شورای عالی نظام پرستاری با اعلام مصوبات جلسه این شورا در تاریخ 5 خرداد 94 افزود: در این جلسه شورای عالی ضمن رد مجدد تربیت بهیار، با تربیت رده دانشگاهی و تخصصی پرستار در مقاطع کارشناسی و مقاطع بالاتر و رده غیر دانشگاهی بیماریار برای انجام امور خیلی اولیه بیمار و کمک پرستار برای انجام امور اولیه بیمار ضمن شرح وظایف تعیین شده آن موافقت کرد.

 

جعفری مصوبات این جلسه شورای عالی نظام پرستاری را به این شرح اعلام کرد:

 

1-       رد مجدد تربیت بهیار و موافقت با تربیت بیماریار 3 یا 6 ماهه و کمک پرستار یکساله با شرح وظایف تعیین شده.

 

2-      موافقت با تربیت کمک پرستار یکساله به تعداد 10 هزار نفر و تعیین نیاز به این رده و بیماریار پس از انجام کار کارشناسی در کمیسیون آموزش و پژوهش و طرح و تصویب در شورای عالی سازمان نظام پرستاری.

 

3-      مقرر شد شورای عالی نظام پرستاری در جلسه بعدی خود در خصوص رنگ لباس 3 رده پرستار، کمک پرستار و بیماریار تصمیم گیری کند.

 

4-       با توجه به پیشنهاد و درخواست تعدادی از اعضای هیئت مدیره های نظام پرستاری، پرستاران و اعضای شورای عالی نظام پرستاری در خصوص تغییر زمان برگزاری انتخابات نظام پرستاری که در ماه رمضان برگزار می شود، مقرر شد به منظور آماده نمودن زمینه بیشتر حضور پرستاران در انتخابات ضمن موافقت با اصلاح آیین نامه اجرایی انتخابات مصوب شورای عالی، زمان برگزاری انتخابات از روز تعطیل به روز غیر تعطیل تغییر و پیشنهاد شد، مراتب تغییر زمان انتخابات از روز جمعه 29خرداد 94 (روز دوم ماه مبارک رمضان) به روز سه شنبه 26 خرداد 94 (قبل از ماه مبارک رمضان) تغییر یابد.

 

پایان خبر

 

/ 0 نظر / 29 بازدید